O szkole

Wszystkie drogi prowadzą do Sławkowa.
SP im. M Kopernika położona jest w Gminie Chełmża, jesteśmy szkołą wiejską. Działa oddział przedszkolny i 7 oddziałów SP. Założona została w 1908 r i działa do dnia dzisiejszego. Realizujemy wiele projektów na rzecz dzieci i środowiska. Jesteśmy placówką, która realizuje program rządowy „Cyfrowa szkoła’.
Uczniowie aktywnie włączają się w organizację roku szkolnego, imprez oraz korzystają z wyjazdów kulturalnych, edukacyjnych i wycieczek krajoznawczych po Polsce. Podejmują inicjatywy i uczestniczą w konkursach, olimpiadach i turniejach osiągając wysokie lokaty w zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Jako mała szkoła mamy wielki zapał i wytrwałość w pokonywaniu wszelkich trudności, dzięki temu rywalizujemy z większymi szkołami.

Statystyki

Pozycja w rankingu:
79. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
Sławkowo
1411
Dziś głosowało:
0

Lokalizacja szkoły

Głosowanie zostało zakończone

Aktualności

2013-09-30

Wymarzone boisko już w Perłach!

W dniu 30 września br. przedstawiciele Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA przekazali wielofunkcyjne boisko Szkole Podstawowej z podwęgorzewskich Pereł – zwycięzcy siódmej edycji kampanii „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Mottem radosnej i pełnej barw uroczystości były słowa: „Potrafimy kochać, marzyć i działać, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami”.

Boisko jest nagrodą w konkursie plastycznym zrealizowanym w ramach cyklicznego programu społecznego, którego celem jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. To już siódme „kolorowe boisko” wybudowane przez Śnieżkę!

2013-09-16

Kolorowa wystawa już za nami!

W weekend 14-15 września, w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, odbyła się pokonkursowa wystawa prac plastycznych połączona z głosowaniem. Kolorowa ekspozycja, przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, prezentowała 10 dzieł, które pomimo, że nie zwyciężyły w czerwcowym głosowaniu internautów, zyskały kolejną szansę na barwne nagrody od Śnieżki. Każdy ze zwiedzających wystawę mógł oddać swój głos na wybraną pracę! Gościem Specjalnym wydarzenia była Joanna Jabłczyńska, która już po raz drugi wsparła akcję i dokonała symbolicznego otwarcia wystawy.